2011. december 8. – Az ihatóbb Magyaroszágért
Szépen süt a decemberi nap, holnapután bortúra Losonci Bálinthoz, Gyöngyöspatára. Mire lehet még szükségünk? Egy kis borjátékra! Újra klikkelj kortyolj és nyerj! Most a Bor filozófiája sorozatban melyet, Kántor Endre jegyez, épp Jásdi István van soron. Itt a karácsony Bortársak! Legyen borkönyv a fa alatt! Egy hétig tart a játékunk!
Hogyan nyerheti meg a könyveket Ön és Párja, Kedvese, Borbarátja részére?
Küldjön emailt a borjatekos@gmail.com e-mail címre, a következő jeligével: „A gondos diplomata”. Kérjük az e-mailben feltüntetni a játékos pontos nevét, és telefonszámát. Sorsolás és eredményhirdetés: 2011. december 15-én. A nyerteseket emailben értesítjük.
A nyertesek: Wieland Balázs és Holló Judit
Gratulálunk!
Párhuzamosan a facebook-on is zajlik a játékunk, ahol ha lájkolod és megosztod ezt a k é p e t, megduplázod az esélyeidet. Klikkelj és csatlakozz: Az ihatóbb Magyarországért Egyesülethez a Facebook-on!
A lájkolható kép a facebookon (A Facebook-os elérhetősége)
A sorozat igazán impozáns, általuk mélyen tisztelt, nagyra becsült és kis kortyokban fogyasztható borászokról kaptunk eddig képet. Lőrincz György: A szelíd szőlész, Szepsy István: Noblesse oblige, Heimann Zoltán: Ordnung muß sein!, Kaló Imre: Az orákulum. Gyönyörű sor, és most itt az ötödik elem: Jásdi István. A bor olvasva is jó, Kántor Endre kitűnő érzékkel társalog a kiválasztott borászokkal. Hiszen ha nem hinne bennük és boraikban, nem tudná ilyen lelkesedéssel bemutatni őket. Idézet a könyvből: „Ahogy a korábbi kötetekben is kiemeltem, a sorozat indító tézise az volt, hogy a bor olyan, mint a borász. Ezt ma már bizonyítottnak látom.”
A száraz adatok:
Kiadó: JAFFA KIADÓ ÉS KERESKEDELMI KFT.
Sorozat: A BOR FILOZÓFIÁJA
Oldalak száma: 138
Borító: KARTONÁLT
Súly: 130 gr
ISBN: 9789639971691
Nyelv: MAGYAR
Kiadás éve: 2011
„Jásdi István, amióta betette a lábát a fehér oszlopos villába, és lassan visszavásárolta az egykori Ranolder-birtokhoz tartozó területeket, tudatosan, néha ráérzéssel, némi diplomáciával és rengeteg gondos kertészkedéssel bizonyította újra a csopaki borok egykori hírnevének valódiságát. A ház megtalálta újabb lakóját, aki elődeihez méltóan saját céljain túl a borvidéket, azon is túl pedig a magyar borokat szolgálja, állhatatosan. Ha reggelente kinézek a tornácról a ház körüli szőlőkre és a mindig más színű tóra, csak arra tudok gondolni, hogy az is bolond, aki innét máshova vágyik, akár csak nyaralni is. Az ember egy idő után rájön, hogy valami igazuk azért azoknak is van, akik évszázadok óta élnek a falujukban, és tényleg dolgoznak, és ott is akarnak maradni, ráadásul szükség is van rájuk. Ez a belátás sokat változtatott a gondolkodásomon az elmúlt tíz-tizenöt év alatt. Valahova tartozni kell, és a szőlő a leginkább adott növény erre. Aki szőlőhöz fog, azzal dolgozik, és azért vállal felelősséget, az évtizedekre vállal felelősséget. A bor filozófiája című sorozatunk kötetei egy-egy neves magyar borász portréját rajzolják meg. Életükkel, világlátásukkal, ars poeticájukkal és boraikkal ismerkedve az olvasó képet kaphat a magyar borvidékek és a hazai borkultúra jellegzetességeiről is.” – libri.hu