A magyar borfelismerő csapat nyerte meg idén a dél-franciaországi Avignonban tartott világbajnokságot.
Nyulasi Gábriel István írása
Ilyen sikeres még sosem volt a magyar borfelismerő csapat
Az idei győzelem előtt eddig az ötödik helyre tudott a csapatunk feljönni a versenyben, mi már évek óta a dobogóra vártuk őket: katt ide!
Megelőztük Belgiumot és Spanyolországot is, a profi Franciaországnak ezúttal meg kellett elégednie a hatodik hellyel. Le Championnat du monde de dégustation – franciául a verseny elnevezése, a spanyolok annak ellenére kötöttek ki a bronzéremnél, hogy csapatukban tudhatták a félelmetes tudású Pascal Piednoirt, aki amúgy háromszoros francia bajnok a műfajban. A magyar csapat összetétele: Aranyos Attila, Molnár Levente, Rabcsánszki Laura, Didier Sánchez, Tanácsadó: Palágyi Krisztina
A döntőjében 27 ország legjobbjai, nemzetenként egy-egy, négyfős csapatokban versengtek a bajnoki címért. A legnagyobb bornemzetek csapatai is részt vettek, köztük Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Portugália, Amerikai Egyesült Államok, illetve Dél-Afrika. A jellemzően nem bortermelő, ám fejlett borkultúrával rendelkező nemzetek csapatai is képviseltették magukat: Japán, Anglia, Svédország, Finnország, illetve Dánia. Ebben az igen erős mezőnyben hatalmas sikert jelent a magyar csapat győzelme.
A diadal közepette, hogy ne csak az MTI híreit szajkózzuk, egy villáminterjút készítettünk a magyar csapat egyik tagjával Rabcsánszki Laurával, ő válaszolt a kérdéseinkre.
Hol élnek és civilben mivel foglalkoznak a csapat tagjai?
– Olvasói kérésre essék szó a csapat tagjairól, hogy hol él és mivel foglalkozik…
– A borfelismeréssel nem lehet pénzt keresni, így mindenkinek van civil foglalkozása. Illetve az egész csapat kötődik a borhoz valamilyen formában. Levente és én (Laura) nemzetközi borbírálók vagyunk, Attila és Didier borklubbot üzemeltetnek, Krisztina pedig borászatoknál dolgozott korábban.
Aranyos Attila (csapatkapitány): Franciaország, sales igazgató – Molnár Levente: Magyarország, jogász – Rabcsánszki Laura: Magyarország, kutató – Didier Sánchez: Franciaország, nyugdíjas – Palágyi Krisztina (tanácsadó): Belgium, adminisztráció
Avignon Pápai Palotájában
– Milyen volt Avignonban bajnokságot nyerni?
– Avignon méltó környezetet biztosított a színvonalasan megrendezett világversenynek. A Pápai Palota kitűnő helyszíne volt a rendezvénynek.
Beérett a hosszú évek munkája
– Mennyit készültetek erre a világra szóló diadalra?
– Hosszú évek munkája érett be ezen a versenyen.
Fehérborokból stabilabban!
– A vörösborok vagy a fehérborok mentek jobban a csapatnak?
– A fehérekből az összes fajtát felismertük és 5 esetben az ország is stimmelt, pedig a sor nem volt egyszerű.
A versenyen nem volt magyar bor…
– Magyar bor is került elétek, vagy a többiek poharába?
– A versenyen nem.
Voltak atipikus borok is
– Melyik volt a legnehezebb feladvány?
– Volt két atipikus bor, az egyik Portugáliából a másik Spanyolországból, amikkel nehezen birkóztunk meg.
Végig vezettünk a versenyen
– Az osztrák zöldveltelini behúzása volt a döntő motívum?
– Segített, de nem volt döntő, mert végig legalább 10 ponttal vezettünk.
Hetvennégy éves borral is ünnepeltek!
– Milyen borral ünnepelted meg a győzelmet?
– Többféle borral is kínáltak minket, de talán a legemlékezetesebb egy 1947-es Muscadet volt.
Gratulálunk a magyar csapatnak: Hajrá Magyarország! Hajrá Magyarok!
(Ha tetszett a cikkünk, és érdekelnek a magyar borok, sörök, pálinkák, koktélok (#italok) alkalmanként gasztronómiával, (#ételek) és mindenféle kapcsolódással (#kultúra) és nemzetközi kitekintéssel és szeretnél értesülni további hírekről, eseményekről, játékokról, egyedi beszámolókról, akkor csatlakozz Az ihatóbb Magyarországért közösségéhez (vagyis lájkolj minket) a facebookon: ide klikkelve! )