2011. május 24. – Nyulasi Gábriel István
Néha nem egyszerű a kapcsolatteremtés a borászokkal, hiszen életük nem csak a szőlőtőkék és a hordók között zajlik, hanem folyamatosan talpon kell lenniük marketing szempontból is. Egymást érik a bemutatók, vásárok, versenyek, konferenciák, melyek mind-mind szereplési lehetőségek. Orosz Gábor is a kevés szabadidejű borászok közé tartozik, ezt most már biztosan állíthatom a 3 hónap alatt tapasztaltak alapján. Más szempontból: változó, hogy ki tartja igazán fontosnak a megjelenést a bormédiában. Reméljük a Borstaféta újra szárnyakat kap és borászokról borászokra váltva teljesítheti célját egy ihatóbb Magyarországért!
„Pincészetem a rendszerváltozás után édesapámmal közös családi vállalkozásként indult, melyben folyamatosan vettem át a teljes körű irányítást, 1995-től pedig megalapítottam az Orosz Gábor Pincészetet vállalkozás formájában is. Korábban édesapám területeiről csak hordós borokat készítettünk, azonban ebben az évben megismerkedtem Malatinszky Csabával és innentől kezdve a borokat már palackba is zártuk. 1997-ben Gál Tiborral való véletlen találkozásom egy újabb sikeres szakmai, kereskedelmi és egyre elmélyülő baráti kapcsolatot nyitott meg. Ennek első gyümölcse lett az olasz Lodovico Antinori márkival közös Tokaji Aszúk forgalmazása a világ minden táján Baron Bornemissza néven. Azóta is termésem jó része külföldi piacokra jut el – ez a főként nemzetközi részvétel a fő oka a Magyarországon való viszonylagos ismeretlenségnek.” (oroszgabor.com)
A közelmúltban Magyarország elnöke, Schmitt Pál kiválasztotta (egy zsűri segítségével) Orosz Gábor 2000-es évjáratú 6 puttonyos Tokaji aszúját, így az megkapta az elnök bora 2011-es címet. Borászunkat végül telefonon sikerült válaszokra bírni.
– Mi foglalkoztatja Önt mostanság?
– Most zajlik a hajtásválogatás, permetezünk közben, majd a virágzás időszaka következik, ezek meghatározóak a szőlő életében, tehát most ezekre koncentrálunk.
– Mit üzen Az ihatóbb Magyarországért mozgalomnak?
– További sikerekben gazdag esztendőt kívánok, és remélem a következőkben szerencsésebben alakul a Borstaféta sorsa.
– Kit említene meg, mint borászt, vagyis kinek adná tovább a szót?
– Simon József, egri borásznak adom tovább a Borstafétát.